1

O paneláky je stále zájem

Za zájmem o byty v panelových domech je hlavně nižší cena oproti cenám nových bytů nebo bytů ve starší cihlové zástavbě.

Cena panelových bytů se za poslední roky snižovala více než  u jiných nemovitostí na realitním trhu. Zájemci o koupi těchto bytů také koukají na to zda dům prošel rekonstrukci, nebo je již fasáda zateplená a jsou na domě plastová okna.

Od roku 2008 ceny bytů v panelových domech místy klesly až o 30 procent, to už je pro většinu zájemců hlavní impuls pro koupi. Kupující hledají většinou byty s kompletní občanskou vybaveností nebo v blízkosti zeleně. To jsou zejména zájemci z řad rodin s dětmi nebo ti kteří rodinu plánují. Další skupinou jsou menší investoři do nemovitostí, kteří kupují byt jako investici a následně byt pronajímají.

Pokud uvažujete o koupi bytu jako investici přečtěte si článek: 5 rad jak koupit byt k pronajmu

Byty v okrajových částech měst jsou i levnější o desítky procent oproti bytům v širším centru. V těchto lokalitách jsou většinou sídliště a je zde vyřešena jak opravní obslužnost tak také občanská vybavenost.

Sdílejte nás

Jitka Vávrovská

One Comment

  1. Taky jsem zvažoval koupi panelákového bytu po rekonstrukci jako investici, akorát zjišťuji, že to v našem regionu (Plzeňsko) není úplně jednoduché. Zájem je poměrně a i analýza našeho největšího realitního hráče – RK Pubec hovoří o stále rostoucí poptávce, která má samozřejmě vliv i na cenu daného typu nemovitostí. Zároveň se trochu bojím i zvyšování sazeb u hypoték, takže je dost dobře možné, že kdo nezainvestoval dříve, tak už tak výhodně nezainvestuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *